DIS»Výzkumy a studie

Výzkumy a studie

nejnovější z rubriky Výzkumy

Eurobarometr - Postoje Evropanů k alkoholu

Spotřeba alkoholu v Evropě je na přibližně na stejné úrovni jako před čtyřmi lety. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění Eurobarometr, který pro Evropskou komisi realizoval TNS Opinion & Social.

Analýzy potvrzují spojitost mezi kouřením a rakovinou prostaty

Vědci: metadon užívaný v těhotenství způsobuje u dětí zrakové vady

Study: Methadone May Be Effective in Treating Cocaine Addiction

Zdroj: JoinTogether.org | 25.11.2008 |

New research out of the University of Guelph in Canada suggests that methadone, normally used to treat opiate dependence, may also be effective in treating cocaine addiction, the Ottawa Citizen reported Nov. 24.

Výsledky studie: Marihuana by mohla léčit bolest bez intoxikace

Snížení počtu srdečních příhod v souvislosti se zákonnou regulací

<předchozí 1 ... 34 35 36 37 38 39 další >

zaujalo nás

Hrozba jménem pivo. Na zdraví Čechů má horší dopad než jakákoliv jiná potravina, tvrdí studie

Zdroj: ČRo | 16. 12. 2016 |

Nemírné pití piva má podle nové studie zhoubný dopad na zdraví Čechů. Odborníci z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně porovnali údaje o stravě a nejčastějších onemocněních ve 42 zemích. Dospěli k závěru, že by si Češi měli dávat mnohem větší pozor na alkohol, ale také na brambory a obiloviny.

Více zde.

Biologové testovali reakce potkanů na marihuanu. Dopadlo to špatně...

Zdroj: Prima ZOOM | 12. 9. 2016 |

Když se objevují zákony umožňující užívání marihuany, je nutné mít zcela přesná měření, která stanoví, jaká množství jsou ještě v různých situacích vhodná. Většina těchto testů je prováděna na laboratorních potkanech. Jenže tady vědci narazili na problém. Potkani se totiž chovají až příliš podobně jako lidé: když jsou vystaveni působení marihuany, změní své chování.

Více zde.

Kokain mění mozkové buňky na kanibaly

Zdroj: National Geographic | 21. 1. 2016 |

Vysoké dávky kokainu spouštějí v mozkových buňkách sebezničující proces. Testy na myších ukázaly, že droga vede k hyperaktivní autofagii, kdy buňka doslova stráví vlastní vnitřnosti. Nebezpečný proces se přitom neomezuje na samotného konzumenta drogy. Autofagie se projevila i u potomků myší, jejichž matky dostávaly kokain během těhotenství.

Podrobnosti zde.

 
Nadace České Spořitelny