Všechno šlo hladce, dokud se lidovci nevobořili

Zdroj: Respekt.cz | 29. 8. 2024 |

Ve funkci národního protidrogového koordinátora byl Jindřich Vobořil celkem deset let. Prosazoval vyváženou protidrogovou politiku s prevencí, regulací, represí a léčbou. Tento týden ale končí, dál se bude věnovat svému think tanku a bude působit jako poradce pro problematiku závislostí, což mu ale, jak ve Výtahu Respektu říká František Trojan, může částečně rozvázat ruce, aby sice dál prosazoval svůj přístup, už ale méně pod tlakem politiků, se kterými se Vobořil za svého působení několikrát dostal do sporu.

Podcast zde.

Přehled dalších článků

Město sexu? Už ne, Dubí je drogový ráj

Češi jsou proti kriminalizaci marihuany, uvádí průzkum

Zdroj: Mediafax | 20. 6. 2010 |

Proti úplnému zákazu marihuany je v současnosti 60,2 procenta české populace, což je oproti loňskému roku 5,2 procenta více než v loňském roce. Uvádí to v neděli zveřejněný průzkum agentury SANEP.

Vnitro a odborník se přou o testování extáze na taneční scéně

Zdroj: ČeskéNoviny.cz | 16. 6. 2010 |

Praha - Ministerstvo vnitra se neshoduje s národním protidrogovým koordinátorem v otázce testování tablet drogy extáze na taneční scéně.

<předchozí 1 ... 1521 1522 1523 1524 1525 ... 1532 další >