Mapping Drug Addicts' Tracks

Zdroj: U.S. News Science |

A map traced the steps of a single man, a drug addict, as he traveled through Baltimore.

The man carried a GPS unit, given to him by clinicians who were treating him at a methadone clinic. The unit, about the size of a thick domino, tracked his motion every time he moved 25 meters, or every 25 minutes if he was still.
The researchers also gave the man a handheld personal digital assistant, or PDA, so that he could answer questions about his drug use.

Celý článek na U.S. News Science.

Přehled dalších článků

Nová pilulka odbourá děs z nepříjemných vzpomínek

Zdroj: Science vol. 328 |

Vědci pracují na vývoji pilulky, která sice neumí vymazat paměť, ale zbaví nás "husí kůže" z nepříjemných zážitků.

Rostliny v psychofarmakologii I.

Zdroj: Psychologie dnes 6/2010 | 2. 6. 2010 | autorka: Zdeňka Navrátilová |

Používání léčivých rostlin provází lidstvo po celou jeho historii a i v dnešní době, přes velký rozvoj syntézy nových léčiv, mají látky z rostlin a od nich odvozené látky v medicíně velký význam. Své využití nacházejí i v psychiatrii.

Pít (pro zdraví) nebo nepít? Otázka pro odbornou diskuzi

<předchozí 1 ... 561 562 563 564 565 ... 567 další >